Our product range includes a wide range of high strength roto molded plastic pallets.
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Pallet size | 1200x1000 mm |
| Load cap static | 4000 kg |
| Pallet type | Stackable |
| Entry type | 4 way |
| Top deck | Perforated |
| Pallet weight | 35 kg |
| Size | 1200X1000X150 |
| Usage/Application | Material Handling |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Static Load | 4 ton |
| Weight | 26 kg |
| Runner Type | 3 Runner |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Keeping our synchronization with the development taking place in this industry, we are engrossed in delivering a broad range of Plastic Pallets
Yamin Malik (Manager)
Mahira Malik Enterprises
S-31/71, MK Camp, Okhla Phase-Ii W- Block
New Delhi - 110020, Delhi, India